[ Kezdőlap ] [ Vissza ] [ Tovább ]

Pag környéki szigetek
Pohlib szigete
© 2002. Bunny

Második merülésen találtunk két szép barlangot, rengetek szivacsot és lágykorallt, tömérdek halat a meredek fal körül, szép merülés volt. Terveztünk egy harmadik merülést is, de nem volt nálunk elég benzin a palack töltéshez, és a hullámzás is beindult így haza indultunk.
Második nap egy közelebbi szigetet céloztunk meg, a Maun-t. 40 perc hajókázás után a Drazica öbölben horgonyoztunk le, mert Anté értesülései szerint itt akad egy roncs. Lemerültünk, majd 2 csapatra szakadva mi balra, Zsoltiék jobbra elindultunk. Mi voltunk a szerencsések, mert pár perc merülés után kirajzolódott előttünk a valaha jobb időket is megélt hajó roncsa.
Eléggé szét volt szóródva, de azért elég látványos volt így is, nevét sajnos nem tudjuk így a Drazicai roncs-ként vonult be naplómba. Tovább úszva belefutottunk egy kalmárpárba, egyikük egészen közel engedett magához, bár megérinteni nem hagyta magát. Visszafelé elúsztunk egy vízalatti kerítés mellett, valószínűleg egy beszakadt háló lehetett valaha.
Második merülésül a később kedvenc helyünkké vált Koranski Porat öblét szúrtuk ki.

Az öböl alatt 10 méteres homokos fenék, körülötte a 10 méternyi fal a felszínig, és itt indul egy többszáz méter hosszú meredek 40-50 méterig húzódó fal, ami aztán belefut a 80 méterig is lenyúló fenékbe. Egyszóval van mit nézni, Zsolti végre megmutatta élőben milyen egy cápa tojás, és találtunk egy polipot egy üregben, de nem bírtuk kicsalogatni. A cápa tojás egyébként egy téglalap alakú fehér műanyag zacskóra hasonlít a sarkaiban 4 kacs amivel kapaszkodik. Hátulról lámpával megvilágítva látható benne a sárgája, vagy szerencsés esetben a cápa embrió. Ziziék találtak egy hatalmas angolnát, állításuk szerint a feje legalább 25 cm átmérőjű, amit persze kissé megmosolyogtunk, de mivel a hely nagyon megtetszett, itt maradtunk éjszakait merülni.